20. новембар 2018.
Прва минимално инвазивна операција обољења плућа

Асс. др Небојша МариЋ, начелник Кабинета за грудну хирургију ВМА-Београд, био гост у нашој установи. Током своје радне посете, овај еминентни стручњак извео је у минимално инвазивну хирушку интервенција ВАТС (видео асистирану торако-скопију). Др Марић, уз асистирање својих шабачких колега, оперисао је 53-годишњу пацијентињу, која се после интервенције одлично осећа.

Применом ове савремене процедура у лечењу грудне патологије, смањује се могућност постоперативних компликација. Сам захват је неупоредиво комфорнији за пацијента,период опоравка и боравка у болници је краћи.

После успешно обављене интервенције др Марић је у Клубу Опште болнице одржао веома ефекно предавање, у коме је детаљно презентовао предности и искуства овог вида грудне хирургије у лечењу пацијената са стеченим и урођеним патолошким стањима грудног коша.