28. октобар 2019.
Обележена сестринска слава - Света Петка

Ове године, већ 23. пут заредом, медицинске сестре и здравствени техничари Мачванског округа достојно су обележиле 27. октобар - дан када славе своју заштутницу – Преподобну мајку Параскеву - Свету Петку. Домаћини прославе били су Служба опште хирургије Опште болнице и Службе здравствене заштите жена Дома здравља Шабац.

Традиционално обележавање славе Свете Петке, започело је ујутро служењем литургије у Болничкој капели, а настављено је свечаним обредом ломљења славског колача у вечерњим сатима.  У Клубу Опште болнице, у присуству великог броја здравствених радника и гостију, славску литургију служили су свештеници Епархије шабачке предвођени Њеоговим преосвештенством Епископом Лаврентијем.

Част да заједнички организују прославу наредене годину припала је сестрама из Службе нефрологије са дијализом и Службе за инфективне болести из Опште болнице и  Службе за стоматолошку здравствену заштиту из Дома здравља Шабац.