До сада највеће интересовање за бесплатне превентивне прегледе

У акцији бесплатних превентивних прегледа који су у недељу 6. октобра организовани у Општој болници „Др Лаза К. Лазаревић“, прегледано је 314 Шапчана. Наши суграђани имали су прилику да без заказивања, здравствене књижице и упута ураде кардиолошке и уролошке прегледе, тумор маркере, као и анализу просечне вредности шећера у крви у последња два до три месеца.

У периоду од 8 ујутро до 17 сати урађено је 179 уролошких прегледа, а даља дијагностика индикована је за три пацијента. Обављено је 225 кардиолошких прегледа, а од овог броја код 46 пацијената индикована је даља дијагностика. Биохемијска лабораторија урадила је анализе за 181 пацијента који су прегледани у шабачкој болници. Од 153 пацијента који су изразили жељу да преконтролишу тумор маркере код 20 су уочене вредности ван референтног опсега. А од 158 пацијената који су контролисали хемоглобин и шећер у крви њих петоро имало је вредности ван референтног опсега. Ка другим специјалистима упућено је 24 пацијената.

Акција бесплатних превентивних прегледа организована је под покровитељством Министарства здравља у свим здравственим установама у Србији. Од маја у шабачкој болници у оквиру акције прегледано је 2.145 суграђана.