Добар одзив на превентивним прегледима

На превентивне прегледе  у Општој болници „Др Лаза К. Лазаревић“ организоване у недељу 15. септембра одазвало се 268 грађана, који су имали прилику да обаве интернистичко-ендокринолошки преглед, ураде ултразвук штитасте жлезде и лабораторијске анализе.

У времену трајања акције урађен је 221 ултразвучни преглед и 192 анализе комплетне крвне слике, нивоа шећера у крви и тумор маркера: ЦЕА (CЕA), ЦА19-9 (CA19-9) и ПСА (PSA).  Хормони штитасте жлезде  рађени су после лекарског прегледа, а индиковани су код 67 пацијената.

Шабачка болница била је међу више од 200 здравствених установа у Србији у којима су организовани превентивни прегледи које спроводи Министарство здравља у циљу раног откривања и спречавања обољења.