Још један искусни специјалиста у Служби психијатрије

Колективу Службе за психијатрију Опште болнице „Др Лаза К. Лазаревић“ у Шапцу недавно се придружила др Мира Борчић, лекарка са искуством дугим близу две деценије. Стицајем околности све то време др Борчић лечила је Сремце, а запослење у нашој установи за ову специјалисткињу психијатрије, иначе Шапчанку, заправо је повратак кући.

– У Дому здравља у Руми била сам запослена 19 година прво као лекар опште праксе, потом као специјалиста психијатрије. Колектив у Служби психијатрије у шабачкој болници добро познајем, јер сам овде две године обављала специјалистички стаж. Из тог периода носим позитивна искуства и у овом колективу осећала сам се пријатно – прича др Мира Борчић.

Др Мира Борчић и прим. др Љиљана Станимировић, начелница Службе психијатрије

Зато није било дилеме да ли ће се одазвати на конкурс који је недавно наша установа расписала за запослење специјалисте психијатрије. Новим радним местом, др Мира Борчић остварила је и циљ да ради у свом родном граду.

– У Дому здравља у Руми где сам радила, избор специјализација био је сужен. Мислим да сам имала срећу и да сам после толико година рада у Служби опште медицине добила специјализацију у којој сам се као лекар потпуно пронашла – објашњава др Мира Борчић.

Запослењем др Мире Борчић, Служба за психијатрију шабачке болнице сада броји шест специјалиста ове гране медицине и једног лекара који је на специјализацији.