Од КМСЗТС радна одећа за наше сестре, техничаре и здравствене раднике

Комора медицинских сестара и здравствених техничара Србије (КМСЗТС) уручила је радну одећу запосленима у Општој болници “Др Лаза К. Лазаревић” у Шапцу. Ово је први пут како КМСЗТС набавља радну одећу својим члановима, а тим чином Скупштина КМСЗТС желела је на симболичан начин да подржи колеге у свакодневним изазовима са којима се суочавају на радном месту.

“Хвала вам што својим радом доприносите квалитету здравствене заштите у нашој земљи и што сте део наше професионалне заједнице”, наведено је на сајту КМСЗТС.

Уручењу радне одеће претходио је састанак ком је присуствовала Оља Богдановић, председница Извршног одбора огранка Ужице, а којем припадају медицинске сестре и техничари Шапца и здравствених установа које гравитирају овом граду. Састанку је присуствовао и директор шабачке болнице др Слободан Поповић.

– На велико задовољство медицинских сестара, техничара и здравствених радника, чланова КМСЗТС који раде у Општој болници у Шапцу, као и у домовима здравља у Шапцу, Богатићу, Владимирцима и Коцељеви, уручење радне одеће одржано је у нашем граду. А посебно велика част је учињена Општој болници, јер се уручење одиграло управо у нашој установи. Изражавам велику захвалност нашим делегатима који су својим радом, залагањем и пожртвовањем допринели да се у нашем граду међу првима организује расподела радне одеће – рекла је виша медицинска сестра Данијела Ђурашковић, главна сестра Опште болнице у Шапцу.