Одржани бесплатни превентивни прегледи

На превентивне прегледима који су организовани у Општој болници “Др Лаза К. Лазаревић”  у недељу 19. новембра, одазвало се двадесет и двоје грађана. Шапчани су имали прилику, да као и претходне недеље, провере ниво шећера у крви, липидни статус, као и HbA1C који указује на метаболизам шећера у последња 3 до 4 месеца.  Поред лабораторијских анализа, могли су да измере крвни притисак, телесну масу и висину, уз израчунавање индекса телесне ухрањености.

Шабачка болница била је међу 170 здравствених установа у Србији у којима су организовани превентивни прегледи.

У протеклом периоду рађени су ултразвук дојке, мамографија, ПСА тест, прегледи штитасте жлезде, као и кардиолошки прегледи са контролом нивоа глукозе, триглицерида и холестерола у крви.

Држава овим прегледима жели да укаже на значај превенције и да превентивне прегледе учини приступачнијим грађанима.