Пакетићи од ученика и наставника Школе примењених уметности

Новогодишњи пакетићи за најмлађе пацијенте Опште болнице „Др Лаза К. Лазаревић“ у Шапцу стигли су на дечије одељење и од ученика и професора Школе примењених уметности.

– Школа примењених уметности традиционално је организовала прикупљање новогодишњих пакетића у којој су учествовали наставници и ученици. Моја идеја је била да се ове године пакетићи доделе деци смештеној на Дечијем одељењу Опште болнице Шабац. Наравно, без директорке, ученика и колега, који су се несебично одазвали, не бих успела. Верујем да смо овим гестом улепшали један дан деци и родитељима који ће празнике провести у болници. Такође, верујем да су наши ученици схватили да је подједнако лепо и дати и добити поклон – рекла је Марија Лукић-Алексић, професорка српског језика и књижевности и координаторка хуманитарних активности Школе примењених уметности Шабац.