Шабачкој болници признање од Коморе здравствених установа Србије

Поводом јубилеја 65 година од оснивања Коморе здравствених установа Србије (КЗУС), шабачкој Општој болници „Др Лаза К. Лазаревић“ додељено је признање за допринос унапређењу здравственог система у Републици Србији.

Директору наше установе др Слободану Поповићу признање су уручили Снежана Рашић Ђорђевић, директорка КЗУС и др сци. мед. Дејан Станојевић, председник Скупштине КЗУС.

Након свечаног дела обележавања овог значајног јубилеја, одржана је седница Скупштине КЗУС којој је, поред др Слободана Поповића, присуствовала и др Сандра Владисављевић, специјалиста патологије у шабачкој болници.

Докторка Сандра Владисављевић недавно је изабрана за члана Комисије за секундарни ниво здравствене заштите, чиме је наша установа постала једина из овог дела Србије са чланом у овој важној Комисији.

Свечаној седници Скупштине КЗУС на којој је обележена 65. годишњица од оснивања, присуствовали су представници Министарства здравља, Републичког фонда за здравствено осигурање, експерти Светске банке за област здравства, Асоцијације приватних здравствених установа и приватних пракси Србије, Државне ревизорске институције, НАЛЕД-а, Лекарске коморе, Агенције за акредитацију, Канцеларије повереника за информације од јавног значаја и заштиту података о личности, Коморе биохемичара, Фармацеутске коморе, компаније Methodes Franklin Covey, те директори и овлашћена лица из здравствених установа из целе Србије.