Саопштење Опште болнице „др Лаза К. Лазаревић“ Шабац.

10.04.2020. године је утврђено да је један доктор-инфектолог позитиван на COVID-19 инфекцију. Општа болница је одмах предузела све потребне мере у складу са новонасталом ситуацијом и ради у континуитету пуним капацитетом (инфективно одељење је измештено).
Обавештени су сви надлежни органи и тестирана су 34 запослена из Службе за инфективне болести.
Налаз је позитиван код 7 здравствених радника који су тестирани на COVID-19 инфекцију из Службе за инфективне болести.
Један здравствени радник изван Службе за инфективне болести је такође позитиван ( узоркован преко COVID амбуланте Дома здравља Шабац ).
Понављамо, само је ово истина, болница ради пуним капацитетом и у могућности смо да збринемо све хитне и неодложне пацијенте у складу са тренутном ситуацијом.
Подсетићемо Вас, здравствени радници су на првој линији борбе у овој епидемији и најизложенији су зарази COVID-19 инфекцијом.