У шабачкој болници одржани бесплатни превентивни прегледи

У Општој болници „Др Лаза К. Лазаревић“ у Шапцу, одржани су бесплатни превентивни прегледи на карцином дојке и простате.

Током осам сати колико је наша установа била отворена за ову акцију, прегледано је 208 Шапчанки у циљу раног откривања рака дојке. Урађена су 63 мамографска и 155 ултразвучних прегледа дојке. На даљу дијагностику упућене су две пацијенткиње.

У Биохемијској лабораторији, мушкарци старији од 49 година могли су урадити тумор маркере простате (ПСА). Позиву се одазвало 96 мушкараца, од тога било је шест патолошких налаза. Они су упућени на даљу дијагностику.

Шабачка болница била је једна од 150 здравствених установа у Србији која је у недељу 15. октобра организовала бесплатне превентивне прегледе.