Усавршавање наших лекара за гинеколошке операције

Прва пацијенткиња са гинеколошком патологијом оперисана је у суботу у шабачкој Општој болници „Др Лаза К. Лазаревић“ у оквиру едукације коју спроводи др Ненад Кокошар, специјалиста гинекологије и акушерства из ГАК „Народни фронт“ у Београду.

Др Ненад Кокошар, ГАК „Народни фронт“

Операција је прошла без компликација, пацијенткиња је већ устала из постеље, а у операционој сали уз др Ненада Кокошара, иначе једног од најперспективнијих специјалиста у овој области, били су наши гинеколози др Владан Вуковић и др Емилија Миловановић.

Др Емилија Миловановић, др Ненад Кокошар и др Владан Вуковић

Циљ усавршавања из оперативних техника потребних за гинеколошке процедуре је да се, између осталог, шабачка Општа болница стандардима приближи ГАК „Народни фронт“ у операцијама које се раде у установама секундарног нивоа.

Усавршавање лекара за гинеколошке операције

Добро едукован кадар који прати светске трендове у медицини гаранција је добре здравствене услуге за наше суграђане.