Захвалница за консултантске услуге и стручну помоћ

У шабачкој Општој болници “Др Лаза К. Лазаревић” настављена је едукација хирурга за решавање великих инцизионих кила предњег трбушног зида. Овим поводом у нашој установи поново је боравио доцент др Андрија Антић са Прве хируршке клинике у Београду, који је од др Слободана Поповића, директора шабачке болнице добио и захвалницу за консултантске услуге и стручну помоћ.

– Доцент др Андрија Антић ради у нашој најеминентнијој клиници која се бави дигестивном хирургијом. Част нам је што је овај сјајан стручњак и човек део нашег тима. Захвалницом смо желели на симболичан начин да му одамо признање за сву помоћ коју нам пружа у едукацији за оперативно решавање великих инцизионих кила предњег трбушног зида – рекао је др Слободан Поповић, директор шабачке болнице.

Иначе, доц. др Андрија Антић водећи је стручњак у тој области и један је од херниолога који је увео савремене технике лечења кила, а које се користе у светским специјализованим хернија центрима. У плану је да доц. др Антић шабачке хирурге обући да самостално решавају велике киле како пацијенти не би морали да иду на клинике у Београду, већ да у свом граду буду оперисани.