Наша установа добија нови ултразвучни апарат

Општа болница „Др Лаза К. Лазаревић“ Шабац, добија нови ултразвучни колор доплер 3D апарат који ће бити коришћен у Служби за гинекологију и акушерство. Реч је о јавном конкурсу који је седму годину заредом расписало Министарство правде Републике Србије о додели средстава прикупљених по основу одлагања кривичног гоњења (опортунитет).

На предлог Комисије Министарства правде, Влада Републике Србије је на седници одржаној 14. априла 2022. године, донела Решење о додели ових средстава расподељених на 186 пројеката од јавног интереса. Општа болница у Шапцу конкурисала је са пројектом под називом „Набавка новог ултразвучног колор доплер 3D апарата у гинеколошкој конфигурацији“.

Доктор Слободан Поповић, директор болнице, у петак 10. јуна је у Народној Скупштини Републике Србије потписао уговор, а у наредном периоду очекује се да нови ултразвучни апарат стигне у нашу установу.