Наши специјалисти обучавају младе колеге из ургентног пријема

Служба за пријем и збрињавање ургентних стања месечно збрине преко 2.000 пацијената са разноврсним тегобама. Реч је о хируршком пријему у који најчешће долазе повређени у саобраћајним несрећама, тучама, боловима у стомаку, опекотинама, посекотинама, разним повредама, као и бројним другим стањима нејасног узрока. Зато лекари који су запослени у овој служби имају континуирану едукацију из различитих специјалистичких области, наглашава хирург др Славица Ђурић, помоћник директора за поликлиничко–дијагностички сектор и руководилац хируршког ургентног пријема.

– Веома је важно да лекари у ургентном пријему буду спремни да адекватно и у што краћем року збрину сваког пацијента. Због тога стално организујемо предавања намењена младим лекарима. Њих едукују специјалисти шабачке болнице. Данас је предавач био ортопед др Зоран Славујевић, а од почетка године организована су и предавања из урологије, хирургије, гинекологије и оториноларингологије. Овакве додатне обуке су уобичајене и редовне за ову службу која дневно прими и до 80 пацијената – истиче др Славица Ђурић и додаје да сви млади лекари приликом запослења у шабачкој болници, прво искуство стичу у Служби за пријем и збрињавање ургентних стања.