Редовни задаци у ванредним околностима

Команда Првог понтонирског батаљона Војске Србије пружа испомоћ у обезбеђивању Опште болнице и Дома здравља Шабац. Редовне активности обезбеђења пунктова и патролирање заједничким кругом започеле су од 31. марта. У ту сврху ангажован је потребан број професионалних припадника 1. понтонирског батаљона. Обезбеђење се реализује од 7-20, а викендом и у данима забране кретања од 7-14:30 сати.

Поред тога, Команда гарнизона Шабац је обезбедила шатор за тријажу пацијената који је постављен испред улаза у Службу ургентног пријема.

Такође, три пута недељно – понедељком, средом и петком специјалним војним возилом врши се деконтаминација унутрашњих путева и простора у кругу Опште болнице и испред Ковид амбуланте Дома здравља Шабац.