У шабачкој болници 94 нова радна места за ангажоване током пандемије Ковида 19

На основу одлуке Владе Републике Србије од 14. новембра, сви који су током пандемије Ковида 19 радили на пословима лечења оболелих, добили су понуду да у здравственим установама у којима су били ангажовани, заснују стални радни однос. У Општој болници „Др Лаза К. Лазаревић“ у Шапцу број запослених здравствених радника и немедицинског особља на основу те одлуке је 94, изјавио је др Слободан Поповић, директор ове установе.

– Сви новозапослени су учествовали у до сада највећој битки за животе и здравље наших суграђана. У нашој установи већ је уговорено 70 радника, а до прве половине децембра биће уговорени и остали. Ово је веома важан тренутак за читав здравствени систем. Више лекара, медицинских сестара и техничара и више запослених у техничкој служби, сигурно ће дати побољшање квалитета здравствене услуге. Држава води одговорну политику. Запослење за стално је за све који су били ангажовани током пандемије награда, а за нас је прилика да се установа кадровски појача у смислу броја извршилаца. Ово такође мења и кадровски план, односно планирано повећање броја лекара, медицинских сестара и техничара, лабораната, терапеута, немедицинских радника – рекао је др Слободан Поповић.