Велико интересовање за превентивне прегледе

Акцији бесплатних превентивних прегледа који су јуче реализовани у Општој болници „Др Лаза К. Лазаревић“ у Шапцу одазвао се 181 пацијент, а даља ендокринолошка дијагностика индикована је код 95 особа. Највеће интересовање било је за ултразвучни преглед штитасте жлезде који је урађен код 159 пријављених, а од овог броја патолошки налаз имао је 51 пацијент.

Од укупног броја прегледаних, у лабораторијским анализама су 42 пацијента ван референтног опсега и то 15 са повишеном глукозом, 24 промене у комплетној крвној слици и троје са повишеном и глукозом и комплетном крвном сликом ван референтних вредности. За ове пацијенте планиране су консултације интернисте.

Шабачка болница била је у недељу међу 160 здравствених установа у Србији у којима је Министарство здравља организовало бесплатне превентивне прегледе.