Настављена едукација из области минимално инвазивне хирургије

У Општој болници „Др Лаза К. Лазаревић“ Шабац настављена је едукација лекара из области минимално инвазивне хирургије. Тим поводом, нашу установу данас је посетио сертификовани инструктор хирург др Небојша Стојаковић који је у присуству шабачких хирурга урадио минимално инвазивни оперативни захват. Посета др Небојше Стојаковића једна је у низу посета еминентних стручњака различитих специјалности који редовно долазе у Општу болницу.

Иначе, обука хирурга у Шапцу реализује се у оквиру пројекта „Развој минимално инвазивне хирургије у Србији“, који је подржало Министарство здравља Републике Србије. Хирурзима Опште болнице „Др Лаза К. Лазаревић“ омогућено је да се усаврше из ове области, с обзиром на то да је наша установа од министарства добила најсавременију опрему: лапароскопски стуб за минимално инвазивне процедуре.