Пројекат минимално инвазивне колоректалне хирургије у завршној фази

Едукација лекара из области минимално инвазивне хирургије, настављена је у Општој болници “Др Лаза К. Лазаревић” у Шапцу. Урађене су две лапароскопске операције колона, а шабачке хирурге др Драгана Петровића и др Владимира Алексића пратио је сертификовани инструктор др Небојша Стојаковић.

Обука се реализује у оквиру пројекта развоја минимално инвазивне колоректалне хирургије „LapSerb” који је подржало Министарство здравља Републике Србије. Пројекат је у завршној фази, а до сада је у Шапцу укупно урађено 18 операција.

Осим овога, у шабачкој болници урађене су и минимално инвазивне операције слезине и тумора надбубрега, а по први пут урађена је и лапароскопска операција тумора на желуцу.

С лева на десно: др Миломир Максимовић, начелник Службе опште хирургије, др Владимир Алексић, др Небојша Стојаковић, сертификовани инструктор и др Драган Петровић