Шабачкој болници награда „Др Драга Љочић“

Општа болница „Др Лаза К. Лазаревић“ у Шапцу и анестезиолог из наше установе др Милош Ранковић, добитници су новоустановљене награде „Др Драга Љочић“ коју додељује Српска краљевска академија научника и уметника (СКАНУ).

Награде су уручене на свечаној академији која је одржана у Тршићу у Научно-образовном културном центру „Вук Караџић“. У име наше установе награду је примила интерниста-кардиолог прим. др Снежана Ковачевић, помоћник директора за интернистички сектор, а награду је уручио академик проф. др Вељко Ђукић, потпредседник СКАНУ.

– Општа болница у Шапцу, по раду, резултатима рада, посвећености пацијентима из тог града, али и суседних општина у свим временима, посебно оним која су била у време пандемије корона вируса показала је да је понос, не само шабачког, већ и српског здравства. На најбољи начин следе своју суграђанку чије признање, од данас, носе – наведено је у образложењу Организационог одбора СКАНУ.

А др Милош Ранковић, како је образложено, награду је завредио и као лекар и као хуманиста и родољуб.